Miesięczne archiwum: Wrzesień 2021

Prośba Pani Dyrektor

Szanowni Rodzice

Bardzo prosimy, aby nie przyprowadzać do przedszkola dzieci

z objawami przeziębienia

tj. z katarem, kaszlem itp.

Pamiętajmy o innych dzieciach i niebezpieczeństwie zarażenia.

Dbajmy o siebie nawzajem.

Dziękujemy za zrozumienie

                                       Dyrektor

Barbara Nawrocka

Sprzątanie Świata

Bierzemy udział w akcji

„Sprzątanie świata”

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się

Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

                                             28. Akcja została opatrzona hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

W tym roku Przedszkole nr 43 również weźmie udział w tym projekcie. Nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki wyruszą, aby posprzątać ogród przedszkolny oraz teren w pobliżu przedszkola.

Głównym celem tej akcji będzie ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi proekologicznymi nawykami.

Drodzy Rodzice,

Zachęcamy również Państwa do zaangażowania się w tę akcję.

Worki i rękawice w dłoń!

Do końca września możecie wraz ze swoimi pociechami przeprowadzić własną wyprawę terenową.

Pochwalcie się efektami waszych wypraw, przesyłajcie zdjęcia z przeprowadzonych akcji na adres przedszkole43grupa1@gmail.com, a otrzymacie imienny dyplom miłośnika przyrody poświadczający udział w tej inicjatywie.

Dziękujemy i zapraszamy do udziału

Małgorzata Baran

Magdalena Gagoś

Małgorzta Wrona

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Drodzy Państwo przypominamy o obowiązku wzięcia udziału

w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa do 30 września 2021 r., pozostało więc niewiele czasu na spełnienie obowiązku spisowego.

Udział w nim jest obowiązkowy, zaś podstawową i obowiązkową jego formą jest samospis internetowy. Formularz spisowy dostępny jest na stronie spis.gov.pl. Uzupełniającą formą spisu jest:

  • spis telefoniczny na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 pod numerem telefonu
    22 279 99 99
    lub

  • spis przez rachmistrza spisowego, który telefonicznie lub bezpośrednio w domu, przeprowadzi wywiad. Rachmistrz spisowy dzwoni tylko z jednego numeru tj. 22 828 88 88.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić poprzez aplikację dostępną pod adresem: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ lub przez kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 (wybierając 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza). Po weryfikacji rachmistrza i uzyskaniu pewności, że dzwoni w celu przeprowadzenia spisu, zgodnie z ustawą, nie można odmówić mu podania danych. Rachmistrz nie pyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych. Jeśli obowiązek spisowy został już zrealizowany przez Internet albo poprzez infolinię spisową rachmistrz nie będzie dzwonić do respondentów w tej sprawie.

Wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość, z kolei osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Wrzesień 2021
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Aktualne grupy

Archiwalne grupy