Dzienne archiwum: 4 czerwca 2023

Rodzinne czytanie w grupie IV

W grupie IV w ramach projektu „Rodzinne czytanie”  odwiedziły ostatnio przedszkolaki: mama Szymona i babcia Elizy.  Panie przyszły do dzieci, aby w czasie poobiedniego odpoczynku przeczytać dzieciom bajkę. Pani Dorota- mama Szymona przeczytała dzieciom jedną z pozycji w książce „Bajki-pomagajki” , babcia Elizy zaś przeczytała wybrane wiersze znanych pisarzy. Dziękujemy Paniom z całego serca za poświęcony czas i zaangażowanie w naszą akcję szerzenia czytelnictwa i zainteresowania literaturą wśród dzieci.

 

Czytaj dalej

Mini ZOO w przedszkolu

W dniu 2 czerwca kontynuowaliśmy Dzień Dziecka i nasze przedszkole odwiedziły zwierzęta z Mini ZOO w Zamościu. Każda grupa miała okazję przyjrzeć się z bliska szynszyli, żółwiowi, ślimakom afrykańskim, czy jaszczurce oraz wziąć na ręce patyczaka. Dzieci dowiedziały się mnóstwo ciekawostek na temat ich codziennego życia, środowiska naturalnego, odżywiania, czy higieny. Była to świetna lekcja przyrody.

 

 

Czytaj dalej

Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie Dzień Dziecka. Nie zabrakło wspaniałych prezentów dla każdej grupy oraz zabawek na holl i ogród. Przedszkolaki były ogromnie szczęśliwe, że zostały obdarowane nowymi zabawkami, klockami, piłkami i samochodami. Dzieci dostały także stoliki majsterkowicza, jeździki na plac zabaw, zabawki do piasku, czy maty sensoryczne. Później był czas na zabawy integracyjne, puszczanie baniek mydlanych, czy malowanie twarzy. To był wyjątkowy dzień!!

Czytaj dalej

Zerówka zwiedza Szkołę Podstawową nr 21

Na początku czerwca dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej odwiedziły Szkołę Podstawową nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Starszaki miały okazję poznać bliżej budynek szkoły oraz teren wokół niej. Dzięki uprzejmości nauczycielki Pani Edyty Łatki przedszkolaki zobaczyły, gdzie mieści się szatnia, biblioteka szkolna, czy stołówka. Odwiedziliśmy też kilka pierwszych i drugich klas i mieliśmy okazję usiąść w szkolnych ławkach. Dzieciom bardzo spodobała się sala do gimnastyki oraz świetlica szkolna. Nasze zwiedzanie zakończyliśmy na placu zabaw, który mieści się na terenie szkoły. Przedszkolakom zdecydowanie spodobała się szkoła i z przyjemnością wrócą do niej jako uczniowie 1 klasy we wrześniu.

 

Czytaj dalej

Czerwiec 2023
M T W T F S S
« May   Jul »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Aktualne grupy

Archiwalne grupy