Miesięczne archiwum: Październik 2023

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kreatywnym „W świecie czuciowych wrażeń”

Serdecznie zapraszamy wszystkich NAUCZYCIELI i RODZICÓW do wzięcia udziału

w Ogólnopolskim Konkursie Kreatywnym  „W świecie czuciowych wrażeń”

pod Honorowym Patronatem:

 

 

 

Regulamin konkursu:

POSTANOWIENIA OGÓLNE

 • Organizatorem Konkursu jest Przedszkole nr 43 w Lublinie
 • Konkurs skierowany jest do NAUCZYCIELI i RODZICÓW
 • Zadaniem Uczestników jest zaprojektowanie i wykonanie techniką dowolną zabawki sensorycznej stymulującej zmysł dotyku

CELE KONKURSU

 • Uświadomienie, że nie tylko profesjonalne pomoce dydaktyczne mogą być wykorzystywane do pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami;
 • Kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec osób z dysfunkcjami rozwojowymi;
 • Rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni;
 • Wyzwalanie pozytywnych emocji związanych z chęcią pomocy innym;
 • Budowanie postaw empatycznych;
 • Stwarzanie okazji do dzielenia się z innymi swoim talentem;
 • Wykorzystanie prac konkursowych do zabaw i zajęć z elementami  integracji sensorycznej

WARUNKI OGÓLNE
Warunki uczestnictwa w konkursie:

 • Każdy z Uczestników może wykonać dowolną ilość prac konkursowych;
 • Praca powinna być trwała, nie powinna zniszczyć się pod wpływem użytkowania;

Czytaj dalej

Maluszki w Bibliotece

Nasze Zuchy z grupy I odwiedziły Bibliotekę  Miejską.   Była to ich pierwsza, niezapomniana  wyprawa poza teren Przedszkola. Dzieci  dowiedziały się co robi się w bibliotece, poznały  zawód bibliotekarza, obejrzały ciekawe książeczki , świetnie się przy tym bawiąc. Na koniec  Pani Paulinka założyła kartę biblioteczną i dzieci wypożyczyły książki do poczytania podczas poobiedniego wypoczynku.  Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, ale z pewnością nie ostatnia.

Czytaj dalej

Zajęcia kulinarne z ekspertem

Ostatnio nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy 1 i 2 odwiedził Pan Miguel- tata Manuela. Pan Miguel jest zawodowym kucharzem i przyszedł do naszych przedszkolaków opowiedzieć o swojej pracy i pasji, jaką jest gotowanie. Dzieci miały także okazję wykonać zdrową przekąskę pod okiem kucharza i zrobiły owocowe szaszłyki. Bardzo dziękujemy Panie Miguelu za taką wspaniałą lekcję. 

 

Czytaj dalej

Rodzinny konkurs „Dynia pełna emocji”

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

WSZYTSKIE PRZEDSZKOLAKI

WRAZ Z RODZINAMI !!!!

 

Kongres Eduwizje 2023

Podczas wyjątkowego freblowskiego Kongresu EduWizje 2023r. nasze Grono Pedagogiczne odebrało Certyfikat Freblowskiego Przedszkola na kolejne dwa lata. Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Kongres był także okazją do czerpania inspiracji i wymiany doświadczeń z nauczycielkami z całej Polski. Do zobaczenia za rok!

Wizyta dzieci z grupy 4 w Bibliotece Miejskiej

Dzieci z grupy 4 odwiedziły pobliską Bibliotekę Miejską. Pani bibliotekarka przeprowadziła zajęcia czytelnicze dotyczące jesieni. Przedszkolaki miały później okazję samodzielnie wykonać opaskę na głowę pełną jesiennych liści oraz zrobić prace plastyczne dotyczące tej pory roku. Na koniec dzieci wypożyczyły kilka książek do czytania podczas poobiedniego odpoczynku.

Czytaj dalej

Wycieczka do Domu Lubelskiego Koziołka

W dniu 9 października przedszkolaki z grupy IV wybrały się na wycieczkę do Domu Lubelskiego Koziołka. Spotkały tam samego koziołka, który z wielkim entuzjazmem opowiadał, jak powstała nazwa naszego miasta oraz wytłumaczył ,dlaczego w naszym herbie jest właśnie koziołek. Dzieci poznały także legendę o czarciej łapie oraz o kamieniu nieszczęścia. Miały także okazję zwiedzić kuchnię koziołka i poznać przepis na najlepsze cebularze w mieście. Przedszkolaki w prezencie otrzymały kamyczki szczęścia. To była wspaniała edukacyjna wycieczka!

Czytaj dalej

Jesienna sesja fotograficzna

Drodzy Państwo!!!

W dniu 17.10.2023 przyjedzie do naszego przedszkola fotograf. Sesja zdjęciowa rozpocznie się   o godz 9.00. Zachęcamy do przygotowania dzieciom eleganckiego ubioru. Jeśli będą chcieli Państwo, aby dzieci przebrały się po zdjęciach, oczywiście pomożemy w tym przedszkolakom.

Pozdrawiamy  

Jesienny Bal

W dniu 29 września w naszym przedszkolu odbył się Jesienny Bal. Wszystkie przedszkolaki  tym samym witały Panią Jesień. Nie zabrakło jesiennego pokazu mody, pełnego pięknych, ciepłych barw i pomysłowych przebrań. Przedszkolaki świetnie bawiły się przy muzyce, a w czasie przerwy miały pyszny, zdrowy poczęstunek. Ależ to była wspaniała zabawa!!

 

Czytaj dalej

Październik 2023
M T W T F S S
« Sep   Nov »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Aktualne grupy

Archiwalne grupy