Zaproszenie rodziców do wypełnienia ankiety

Szanowni Państwo,

W najbliższym czasie w Przedszkolu nr 43 w Lublinie pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni będą się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania przedszkola. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu.

Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy przedszkola i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec przedszkola, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności dzieci, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

W przedszkolu będzie ewaluacja problemowa w zakresie następujących obszarów:

1.Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej;

2. Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne.

Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki. Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, ale też z dziećmi. Istotnym elementem jest opinia rodziców.

Już wkrótce zostaną Państwo poproszeni o wypełnienie ankiety, zawierającej pytania na temat tego, jak postrzegają Państwo nasze przedszkole. Ankieta jest w pełni anonimowa, będzie ją można wypełnić w formie papierowej. Wypełnienie ankiety trwa ok. 20 min. Wypływające z niej wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.

Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą przedszkolną społeczność.

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor

Barbara Nawrocka

Dodatkowe informacje są udzielane w sekretariacie przedszkola.

 

 

Październik 2023
M T W T F S S
« Sep    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Aktualne grupy

Archiwalne grupy