Zaproszenie rodziców na wywiad

Szanowni Państwo,

W najbliższym czasie w Przedszkolu nr 43 w Lublinie pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni będą się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania przedszkola. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu.

Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy przedszkola i funkcjonowania systemu edukacyjnego. Ministerstwo zdefiniowało wymagania wobec przedszkoli, dotyczące różnych dziedzin: od wyników nauczania, przez rozwijanie aktywności dzieci, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie (pełna lista wymagań na stronie www.npseo.pl).

W przedszkolu będzie ewaluacja problemowa w zakresie następujących obszarów:

1. Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej:

2. Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne.

Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się więc uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki. Rozmawiają z dyrekcją i nauczycielami, ale też z dziećmi. Istotnym elementem jest rozmowa z przedstawicielami rodziców z poszczególnych grup.

Zapraszamy więc Państwa, którzy zostaną wybrani losowo i otrzymają zaproszenia, na spotkanie z wizytatorami ds. ewaluacjiw dn. 6 grudnia o godz. 16.00 do Przedszkola nr 43.

W trakcie rozmowy zostaną Państwo poproszeni o wyrażenie opinii na temat funkcjonowania naszego przedszkola. Spotkanie potrwa do 90 min, nie będą w nim uczestniczyć przedstawiciele dyrekcji ani nauczyciele, a informacje zebrane w trakcie badania są w pełni anonimowe. Wypływające z niego wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.

Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać nasze przedszkole.

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor

Barbara Nawrocka

Dodatkowe informacje są udzielane w sekretariacie przedszkola

Wrzesień 2023
M T W T F S S
« Aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Aktualne grupy

Archiwalne grupy