Grupa V

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

Przesyłam Wam kilka propozycji aktywności na czas kwarantanny. Zapraszam do wykonania poniższych zadań. Wszystkie karty zabawy pokazane pod zadaniami odnajdą państwo w załącznikach.

1. Zimowe memory. Narysuj na kilku kartonikach czapki, rękawiczki. Pamiętaj, że zawsze jeden rysunek trzeba wykonać dwa razy. Można także wydrukować i pokolorować kartoniki z gotowymi rysunkami. Proszę zagraj z rodzeństwem lub rodzicami w grę “Memory”

*szablony Memory czapkowe i Memory rękawiczki pochodzą z zasobów froebel.pl

2. “Znajdź różnicę”. Młodsze dzieci mogą wskazać lub zaznaczyć (jeśli jest możliwość wydrukowania karty) różnice w dwóch pozornie takich samych obrazkach. Starsze dzieci dorysowują na dolnym rysunku brakujące elementy tak, aby oba obrazki wyglądały tak samo. Jeśli nie ma możliwości wydruku rodzic lub starsze rodzeństwo może narysować dwa pozornie takie same rysunki, zostawiając np 7 różnic, które dziecko może dorysować. (może być to naprawdę prosty rysunek choinki lub bałwanka)

 

3. Podziel na sylaby. Dziecko może odnaleźć kilka przedmiotów w domu i podzielić ich nazwy na sylaby (starsze dzieci mogą ustawić tyle klocków ile jest sylab w danym wyrazie). W załączniku przesyłam również kartę zabawy z narysowanymi przedmiotami związanymi z Bożym Narodzeniem. Zadaniem dziecka jest podzielenie wyrazu na sylaby, a starsze dzieci kolorują tyle kółeczek ile jest sylab w wyrazie.

4. Ozdoby choinkowe:

Rodzicu przygotuj proszę dziecku masę solną

Przepis:

szklanka mąki

szklanka soli

woda (należy dolewać w trakcie wyrabiania)

można dodać cynamon, kakao, przyprawę do piernika lub każdą inną przyprawę spożywczą, aby nadać masie kolor.

Proszę, aby rodzice wyrobili ciasto. Dzieciom dajemy wyrobione ciasto, wałek, foremki. Po wykonaniu przez dzieci “ciasteczek” warto zrobić słomką dziurkę, a następnie wstawić do piekarnika nastawionego na ok 70 stopni I piec przez ok 50 min. Jeśli “ciasteczka” nie wyschną dobrze w piekarniku, warto je zostawić na noc na grzejniku. Dobrze wysuszone kształty można pomalować farbami plakatowymi, posypać brokatem, przewlec kokardkę przez dziurkę. Gotowe ozdoby mogą spokojnie czekać na ubieranie choinki.

Zapraszam również do wykonania pawiego oczka lub łańcucha z papieru kolorowego.

5. Zakodowana bombka- zabawa matematyczno- plastyczna. Do wykonania zadania potrzebny jest szablon bombki, kostka do gry z oczkami oraz kostka do gry kolorowa ( w przypadku braku kolorowej kostki można przygotować 6 klocków w różnych kolorach.)

Dziecko rzuca dwoma kostkami (lub rzuca kostką z oczkami I losuje klocek, który określi kolor, jaki jest potrzebny do wykonania zadania), a następnie ozdabia szablon wg kodu (załącznik zakodowana bombka

Młodsze dzieci mogą jedynie losować kolor, nazywać go I kolorować nim szablon.

6. Kochane dzieci przypomnijmy sobie tekst i melodię pastoralki “Ukazał nam się anioł”, której uczyliśmy się na rytmice (z uwagi na zbyt dużą pojemność pliku podkład muzyczny został wysłany na Państwa skrzynki mailowe wraz z wszystkimi załącznikami ) Zapraszam do wspólnego muzykowania:)

1.Ukazał nam się anioł
Ukazał nam się anioł
zleciał z nieba i zaśpiewał o Bożej Dziecinie
zleciał z nieba i zaśpiewał „Gloria”

Ukazał nam się anioł
ukazał nam się anioł
cały w bieli, drogę ścielił białymi płatkami
cały w bieli, drogę ścielił. Gloria!

PROWADŹ NAS ANIOŁKU PROWADŹ
DAJ NAM NIEBA ZAKOSZTOWAĆ

2.Ukazał nam się anioł
ukazał nam się anioł
owce się go przestraszyły
dzwonkami dzwoniły
owce się go przestraszyły: meeee

Ukazał nam się anioł
ukazał nam się anioł
pastuszkowie się cieszyli
i w drogę ruszy
pastuszkowie się cieszyli. Hej, hej

PROWADŹ NAS ANIOŁKU PROWADŹ
DAJ NAM NIEBA ZAKOSZTOWAĆ

7. Zapraszam na muzyczną gimnastykę

Link do zabaw ruchowych:

https://www.youtube.com/watch?v=n7OIPFcyZRU

Życzę miłej zabawy

Pozdrawiam serdecznie

Magdalena Gagoś

Wrzesień 2023
M T W T F S S
« Aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Aktualne grupy

Archiwalne grupy