administrator

Strona 1 z 2212345...1020...Ostatnia »

Konkurs Piosenki „W świecie wartości”

W dniu 17 marca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki „W świecie wartości”, którego organizatorkami były Pani Małgosia Baran i Pani Małgosia Wrona. W Konkursie wzięło udział 8 lubelskich przedszkoli, a ich reprezentanci zaprezentowali piosenki o dobru, prawdzie i pięknie. Jury oraz zaproszeni goście z Domu Pomocy Społecznej oraz Polskiego Związku Niewidomych mieli bardzo trudne zadanie, aby wybrać 3 laureatów. W wyniku głosowania 1 miejsce zajęły dzieci z Przedszkola nr 66 w Lublinie, 2 miejsce dzieci z Przedszkola nr 84, a 3 miejsce dzieci z Przedszkola nr 63. Wszyscy artyści otrzymali dyplomy i drobne upominki. Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

Czytaj dalej

Przedszkolaki z grupy IV w Polskim Związku Niewidomych i Niedowidzących

W dniu 15 marca Przedszkolaki z grupy IV odwiedziły Członków Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących przy ulicy Junoszy w Lublinie. Dzieci zaśpiewały piosenki z okazji Dnia Kobiet, a po występach wręczyły wszystkim Paniom kartki z życzeniami z okazji ich święta.

Czytaj dalej

Dzieci z grupy IV w DPS

W dniu 8 marca dzieci z grupy IV wystąpiły przed Pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego w Lublinie. Przedszkolaki zaśpiewały piosenki z okazji Dnia Kobiet oraz zaprezentowały taniec- Lubelską Poleczkę. Po występach dzieci wręczyły wszystkim Paniom kartki z życzeniami z okazji ich święta.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie V Ogólnopolskiego Konkursu Freblowskiego „Kartka na Dzień Kobiet”

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział  

w V Ogólnopolskim Konkursie Freblowskim

        „Kartka na dzień Kobiet”

 

 

 

 

 

V Ogólnopolski Konkurs Freblowski „Kartka na Dzień Kobiet” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Froebel.pl oraz Bliżej Przedszkola został rozstrzygnięty. W tegorocznej edycji przybyło do nas blisko 1500 kartek z całej Polski. Bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania naszą Akcją, gdyż dzięki temu mogłyśmy po raz kolejny podarować  uśmiech ogromnemu gronu cudownych Kobiet. Z całego serca dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.

            Jury w składzie: mgr Barbara Nawrocka- Dyrektor Przedszkola nr 43 w Lublinie oraz Doradcy metodyczni wychowania przedszkolnego – Pani Ewelina Ścibak i Pani Katarzyna Mazurek, miało znowu bardzo trudne zadanie.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych:

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu „Kukiełki i pacynki czyli bawimy się w teatr”

Szanowni Rodzice  i Dzieci

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym rodzinnym konkursie. Mamy nadzieję, że wykonanie prac konkursowych było dla Państwa okazją do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu              z dziećmi. Wszystkie prace są piękne i każda z nich zostaje wyróżniona.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Laura z grupy III i Aleksander z grupy I

                      Ida z grupy IV

II miejsce: Malina z grupy II

Emilia z grupy V

III miejsce: Aleksander z grupy II

                         Miłosz z grupy II

Gratulujemy!!!

                       Szanowni Państwo w związku z chwilową nieobecnością organizatorek konkursu                        nagrody i  dyplomy zostaną przekazane dzieciom w późniejszym terminie                           (tuż po powrocie do przedszkola:).

 

REKRUTACJA NA ROK 2023/2024

DRODZY RODZICE!

INFORMUJEMY, ŻE W PRZEDSZKOLU NR 43 ROZPOCZYNA SIĘ REKRUTACJA NA ROK 2023/2024

 

OD DNIA 27.02.2023 ROKU OD GODZ. 8:00 BĘDZIE  MOŻLIWOŚĆ SKŁADANIA WNIOSKÓW

  na stronie

www.nabor-k.vulcan.net.pl/lublin

WSZYSTKIE INFORMACJE O REKRUTACJI  DO PRZEDSZKOLA ZAMIESZCZONE SĄ NA STRONIE MIASTA

www.lublin.eu

oraz

www.lublin.eu-mieszkańcy-edukacja-aktualności

Rodzinny konkurs „Pacynki, kukiełki czyli bawimy się w teatr”

Zapraszamy do udziału w konkursie !!!!

„Pacynki, kukiełki  czyli   bawimy się w teatr”   

 rodzinny konkurs plastyczno- techniczny

 

Cele konkursu:

 • Rozbudzanie zainteresowania czytelnictwem i teatrem.
 • Budowanie poczucia sprawstwa i własnej wartości poprzez prezentację umiejętności  techniczno- konstrukcyjnych dzieci.
 • Kształtowanie odporności emocjonalnej dzieci.
 • Rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci poprzez realizację autorskich pomysłów.
 • Wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną poprzez wspólne tworzenie pacynki/ kukiełki.
 • Uwrażliwianie dzieci na dobro, piękno oraz prawdę przedstawioną w literaturze dziecięcej będącej inspiracją do wykonania pracy konkursowej.
 • Wzbogacenie przedszkolnego kącika teatralnego.

Regulamin konkursu:

 1. Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i ich rodzin.
 1. Każda praca zgłoszona w konkursie musi być pracą wykonaną własnoręcznie.
 2. Praca konkursowa powinna być inspirowana literaturą dziecięcą uwrażliwiającą dzieci na wartości takie jak dobro, piękno oraz prawda.
 3. Pacynka/ kukiełka może być tworzona przez dziecko oraz jego rodzinę (rodziców, dziadków, rodzeństwo).
 4. Każda praca powinna zawierać metryczkę- opis (imię i nazwisko dziecka oraz imiona osób współtworzących karmidełko, numer grupy, do której uczęszcza).
 5. Wszystkie prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatora.
 6. Ocenie podlegać będą: pomysłowość, zgodność z tematem.
 7. Wszystkie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na holu przedszkolnym, a następnie wszystkie rekwizyty posłużą do stworzenia Przedszkolnego Kącika Teatralnego.
 8. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Przewidziane są 3 nagrody -za I, II i III miejsce. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymają dyplomy
 9. Termin dostarczania prac konkursowych do 24 lutego 2023r.

Prace prosimy przynosić do nauczycielki gr II- Barbary Tkaczyk, nauczycielki  grupy V- Magdaleny Gagoś. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 lutego 2023r. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej naszego przedszkola.

 1. Przekazanie prac wykonanych na konkurs jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację i przetwarzanie danych osobowych dziecka i członków rodziny na potrzeby konkursu.
 2. Informacji na temat konkursu udzielają koordynatorzy Magdalena Gagoś, Barbara Tkaczykmagdalena.gagos@p43.lublin.eu; barbara.tkaczyk@p43.lublin.eu

Życzymy udanej zabawy!

DRODZY RODZICE!

INFORMUJEMY, ŻE W PRZEDSZKOLU NR 43 ROZPOCZYNA SIĘ REKRUTACJA NA ROK 2023/2024 

OD DNIA 27.02.2023 ROKU OD GODZ. 8:00  BĘDZIE  MOŻLIWOŚĆ SKŁADANIA WNIOSKÓW

  na stronie

www.nabor-k.vulcan.net.pl/lublin

Zbiórka świec dla mieszkańców Ukrainy

 

Zbiórka świec dla mieszkańców Ukrainy

#ŚwiatłoZLublina to hasło zbiórki świec dla mieszkańców Ukrainy, którą rozpoczyna Miasto Lublin. Świece trafią do ukraińskich miast i miejscowości z regionów, gdzie w wyniku rosyjskich ataków infrastruktura energetyczna uległa największym uszkodzeniom.

Prowadzone przez Rosję ataki na infrastrukturę krytyczną w Ukrainie, pozbawiły miliony obywateli tego kraju dostępu do energii elektrycznej. W związku z tym, Miasto rozpoczyna zbiórkę świec z myślą o tych mieszkańcach Ukrainy, którzy obecnie mają coraz większe problemy z elektrycznością.

Przyjmowane są świece uniwersalne, najlepiej w opakowaniach, co ułatwi ich załadunek i transport. Ważne by nie były to świece szklane, ponieważ mogą one ulegać uszkodzeniu podczas przewozu.

Mieszkańcy Lublina, którzy chcą włączyć się w akcję mogą przynosić świece  Przedszkola nr 43, również  do  szkół, innych przedszkoli i burs szkolnych prowadzonych przez Miasto, a także do Biur Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin: przy ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Franciszka Kleeberga 12a i ul. Wolskiej 11.

Zbiórka potrwa do 15 lutego.

 

Piernikowe warsztaty

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy 3, 4 i 5 miały piernikowe warsztaty. Dzieci samodzielnie stworzyły piernikowe choinki, a następnie ozdobiły je słodkim lukrem i posypkami. Oto efekty pracy przedszkolaków:

Czytaj dalej

Strona 1 z 2212345...1020...Ostatnia »
Marzec 2023
M T W T F S S
« Feb    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktualne grupy

Archiwalne grupy